İngiltere Depo ve Depolama Hizmetleri

Ne Yapıyoruz?

İhtiyaçlarınızı beklentiniz doğrultusunda vizyoner bir yaklaşım ile ele alıyor ve ileriye yönelik entegre çözümler sunuyoruz. Taleplerin tespitinden tedarikçilere sipariş verilmesine ve ürünün son kullanıcıya ulaşmasına kadar tedarik zincirinin bütün halkalarının süreç içerisindeki konumu ile bilgi akışı inceliyoruz ve yeniden düzenlemeye ihtiyaç duyulan noktalarda alternatif yapılar tasarlıyoruz.

PSD Poseidon, farklı dallarda mühendislerden oluşan, “multi-disipliner” bir ileri mühendislik çözümleri topluluğudur. PSD Poseidon, tedarik zinciri ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda vizyoner bir yaklaşım ile ele alır ve ileriye yönelik entegre çözümler sunar. Farklı sektörlerden edindiğimiz tecrübelerle müşterilerimize birbirini tamamlayan konu başlıklarında, kapsamlı bir Tedarik Zinciri Danışmanlık Hizmetleri sunmaktayız. Verdiğimiz bütün hizmetlerde kavramsal birikimimizi saha pratiklerinin kısıtlarında şekillendiriyor ve çözümlerimizin her zaman uygulanabilir ve verimli olmasını sağlıyoruz.

İngiltere depo ve depolama endüstrisi gelirinin, 2028’e kadar olan beş yıllık dönemde yıllık yüzde 4,5’lik bir bileşik oranda artması bekleniyor. Bu kapsamda beklenen bileşik oranda artış depolama hizmetlerinde gerçekleşirse, 26 milyar £ seviyelerine ulaşacaktır.

İngiltere depo ve depolama endüstrisi, müşterilerine genel mallar da dahil olmak üzere çok çeşitli ürünler için depolama tesisleri sağlamaktadır. Depo ve lojistik sektör gelirinin, 2028’e kadar yıllık yüzde 4,5’lik bir bileşik oranla 26 milyar £ seviyelerine çıkması beklenmektedir. İngiltere’de depolama sektörü, güçlü online harcamalar nedeniyle dönem içinde genişlemiştir. Tedarik zincirleri giderek daha karmaşık hale gelmiş ve endüstri yeni müşteri taleplerini karşılamak için gelen talebe uyum sağlamıştır. Depolar, malların tamamlanabileceği, paketlenebileceği ve nihai teslimat için geçici depolama hizmetlerinin sunulduğu dağıtım merkezlerine dönüşmüştür.

Son yıllarda İngiltere lojistik sektörü paydaşları, talebi artırmak için girişimlerini sürdürmektedir. Ayrıca bu kapsamda gelir artışını teşvik etmek için iyileştirilmiş paketleme, etiketleme ve izleme gibi hizmetlerine değer katmayı taahhüt etmektedir. Birleşik Krallık’ta online alışverişin popülaritesi giderek daha önemli bir trend haline gelmiş ve endüstrinin hizmetlerine olan talebi güçlendirmeye yardımcı olmuştur. Hızlı hareket eden tüketim malları talebindeki artış, depolar ve dağıtım merkezlerinden geçen stok miktarını artırdığı için endüstrinin büyümesine de katkıda bulunmuştur. Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılması ile oluşan aksamalara karşı firmaların stoklarındaki artış da sektör talebini arttırmıştır.

İngiltere lojistik sektörü paydaşları, daha sıkı bina düzenlemeleri ve yeni konutlar için kullanılan arazi nedeniyle yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı depo alanlarının mevcudiyetindeki sınırlamalar sonucu zorluklarla karşılaşmaya devam edecek gibi görünmektedir. Bununla birlikte, online perakendeciliğin, pandemi sırasındaki artışından sonra da yüksek kalması beklenmektedir. Buna ek olarak bu durum, sektör için büyük bir fırsat sunmaktadır. Paydaşların, online perakendecilerden gelen talepteki büyümeyi desteklemek için üretkenliği artırması ve kar marjlarını desteklemesi ile beklenen yenilikçi teknolojilere yatırım yapmaya devam etmesi öngörülmektedir.

Depolama Hizmetlerinin Önemi Ortaya Çıkıyor!

Artan talep, hızlı hareket eden tüketim mallarına (FMCG) yönelik artan taleple birlikte online satışların artmasıyla desteklenmiştir. Bu durum sektörün büyük bölümünde İngiltere’de depo ve dağıtım merkezlerinden geçen stok akışını artırarak sanayi hizmetlerine olan talebi artırmıştır.

Geçtiğimiz beş yıllık dönemin ilk yarısında, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasıyla doğan belirsizlik nedeniyle firmalar, artan stoklama seviyelerinden yararlanmıştır. Ancak, 2018’e kadar işletme sayılarındaki önemli artış rekabeti artırmıştır. Ayrıca bu da bazı işletmelerin başarısız olmasına ve sonraki üç yıl içinde işletme sayısında düşüşe neden olmuştur.

Genel olarak, işletme ve kuruluş sayılarının, 2028’e kadar beş yıl boyunca sırasıyla yıllık yüzde 12 ve yüzde 8’lik bir bileşik oranda azalması ve mevcut yılda, COVID-19 (koronavirüs) salgınının etkilerinin neden olduğu 2020-21’deki daralmadan toparlanmaya devam ettiği için gelirin yüzde 3 artması beklenmektedir.

Bununla birlikte, perakendeciler mağazaları kapalı kalırken ürünlerini depolama tesislerinde giderek daha fazla stoklamaya başlamıştır. İlk ulusal karantina sırasında sektör paydaşları arasında yapılan ankette, yanıt verenlerin yüzde 85’i, depolarının Nisan 2020’de dolu olduğunu belirtmiştir. Bu, durgun gelir kapasitesinden ziyade üretime bağlı olduğundan, İngiltere lojistik sektörü için özellikle negatif bir durum oluşturmuştur.

2022’de, ticaretteki artışı destekleyen ve perakende faaliyetlerini artıran ticaret kısıtlamaları ve karantina önlemlerinin kolaylığı ile ekonomi, koronavirüs salgınından toparlanmaya başladıkça sektör gelirinin yükselmesi görülmüştür. Gelir artışının, Haziran 2022’de 40 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 10’a ulaşan yükselen enflasyon seviyeleri nedeniyle daha yavaş bir hızda olsa da cari yıl boyunca devam etmesi beklenmektedir.

Son Projelerimiz
Starbucks Depolama Yönetimi ve Dağıtım Optimizasyon Projesi

Starbucks, küresel pazarda yüksek kaliteli kahve sunan lider bir marka…

Projeyi Görüntüle
Sudesan Depolama, Üretim Planlama ve Envanter Optimizasyon Danışmanlık Projesi

Sudesan, 1965 yılında kurulduğundan beri her geçen yıl ürün yelpazesini…

Projeyi Görüntüle
Sagaza Depo, Planlama ve Lojistik Sistem Geliştirme Projesi

Sagaza, Türk bir kadının moda tutkusundan doğan bir hikayedir. İspanya’nın…

Projeyi Görüntüle
John Galt Solution Tedarik Zinciri Planlama Çözümleri

Uçtan uca tedarik zinciri planlama çözümlerinin önde gelen sağlayıcılarından John…

Projeyi Görüntüle
Decathlon Tedarik Zinciri Danışmanlık Projesi

Poseidon Danışmanlık olarak Decathlon Türkiye’ye, depo operasyonlarında Depo Tasarımı ve…

Projeyi Görüntüle
Eczacıbaşı-Monrol, Tedarik Zinciri Yönetiminde CRM Uygulamaları

1985 yılında kurulan, 1995 yılında Bozluolçay ailesi (Bozlu Holding) tarafından…

Projeyi Görüntüle
Rebul Tedarik Zinciri Danışmanlık Projesi

Kozmetik üretimi ve perakende satış alanında 126 yıllık tecrübesi ile…

Projeyi Görüntüle
Tedarik Zinciri Yönetimi Danışmanlığı ve Dijital Dönüşüm Projesi

Türkiye’nin en büyük çiftçi kooperatiflerden Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin uluslararası…

Projeyi Görüntüle
Groupe PSA Yedek Parça Depo Konsolidasyon ve Depo Tasarım Projesi

Otomobil üreticisi ve mobilite sağlayıcısı Groupe PSA’nın Türkiye’deki temsilcisi Groupe…

Projeyi Görüntüle
Tedarik Zincirinde Dijital Dönüşüm Danışmanlık Projesi

Tedarik zincirinde, hammadde üreticisinden, son tüketiciye kadar hareket eden hammadde…

Projeyi Görüntüle