Sistemler & Süreç Geliştirme

Teknoloji sürekli olarak hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bu, son on yılda mobil platformlarda, sosyal medyada ve uzaktan etkileşimlerde yaşanan muazzam büyüme ile kanıtlanmıştır. İletişim teknolojisindeki gelişmeler, işletmelerin günlük operasyonlarını yürütme biçimlerinde devrim yaratmış, prosedürlerinde verimliliği ve üretkenliği artırmıştır.

Tedarik Zinciri Yönetim Sistemleri

Tedarik zinciri sistemlerinizi geleceğe hazır hale getirmeniz, kuruluşunuzun başarısı için çok önemlidir. Depo Yönetim Sistemleri (WMS), Taşımacılık Yönetim Sistemleri (TMS), Tedarikçi İlişkileri Yönetim Sistemleri (SRM), Müşteri İlişkileri Yönetim Sistemleri (CRM), İleri Planlama ve Optimizasyon yazılımları, S&OP platformları gibi pek çok uygulama günümüz tedarik zincirleri için kritik dijital dönüşüm adımları olmuştur. Bunun için elinizdeki veya hedefinizdeki sistemleri belirlerken aşağıdaki soruları sizlerle değerlendiriyoruz:

  • Mevcut sistemleriniz işinize rekabet avantajı sağlıyor mu?
  • Hizmet iyileştirme veya maliyet düşürme için daha iyi sistemler aracılığıyla fırsatlar var mı?
  • Sistemleriniz verileri en basit şekilde mi analiz ediyor?
  • Tedarikçiler ve müşterilerle en etkin şekilde iletişime izin veriyorlar mı?

Tedarik zincirinizin günlük operasyonları ile uğraşırken gelecekteki ihtiyaçları değerlendirmek zordur. Sizlere dış bir bakış sağlayarak mevcut sistemlerinizi geliştirmek, değiştirmek veya ek sistemler dahil ederek entegrasyon fırsatlarını belirlemek için bir denetim gerçekleştiriyoruz.

Tedarik zinciri sistemi değişikliklerine ihtiyacınız varsa, ilgili gereksinimleri belirleme ve kaynak bulma konusunda da size yardımcı oluyoruz.

Önerilen Yaklaşımımız

Metodolojimizin amacı, bu zor dönüşüm süreçlerindeki adımları mümkün olduğunca sorunsuz ve kolay hale getirmektir. Bu projelerde üç aşamalı bir yaklaşım önermekteyiz:

  1. Süreç Analizi ve Sistem Gereksinimi: Bu adımda ilgili tüm iş süreçlerini dokümante ederiz ve hedef süreçler için gerekli yazılımın ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş teknik şartnamesini hazırlıyoruz.
  2. Sistem Seçimi ve Satın Alma: Birinci aşamada hazırlanan şartnameye göre ihale süreçlerinin yönetilmesini destekliyoruz. Talebiniz halinde karar alınması ve sözleşme hazırlanması adımlarında da sizlerle beraber ilerliyoruz.
  3. Sistem Uygulaması: Kavramsal analizden, yazılım uyarlama geliştirmesi ile kabul testleri ve canlıya geçiş aşamasına kadar sizlere destek oluyoruz.

Sistemler & Süreç Geliştirme başlığındaki hizmetlerimiz:

⁃  Süreç Analizi & Sistem Gereksinimleri
⁃  Sistem Seçimi ve İyileştirme
⁃  Sistem Uygulaması Canlıya Alma

Son Projelerimiz
Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülen…

Projeyi Görüntüle
Arzum Dış Kaynak Kullanım İhalesi

Türkiye’nin köklü markalarından, elektrikli ev aletleri sektörünün lider firması ARZUM,…

Projeyi Görüntüle