Taşıma Operasyonlarının İyileştirilmesi

Ne Yapıyoruz?

İhtiyaçlarınızı beklentiniz doğrultusunda vizyoner bir yaklaşım ile ele alıyor ve ileriye yönelik entegre çözümler sunuyoruz. Taleplerin tespitinden tedarikçilere sipariş verilmesine ve ürünün son kullanıcıya ulaşmasına kadar tedarik zincirinin bütün halkalarının süreç içerisindeki konumu ile bilgi akışı inceliyoruz ve yeniden düzenlemeye ihtiyaç duyulan noktalarda alternatif yapılar tasarlıyoruz.

PSD Poseidon, farklı dallarda mühendislerden oluşan, “multi-disipliner” bir ileri mühendislik çözümleri topluluğudur. PSD Poseidon, tedarik zinciri ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda vizyoner bir yaklaşım ile ele alır ve ileriye yönelik entegre çözümler sunar. Farklı sektörlerden edindiğimiz tecrübelerle müşterilerimize birbirini tamamlayan konu başlıklarında, kapsamlı bir Tedarik Zinciri Danışmanlık Hizmetleri sunmaktayız. Verdiğimiz bütün hizmetlerde kavramsal birikimimizi saha pratiklerinin kısıtlarında şekillendiriyor ve çözümlerimizin her zaman uygulanabilir ve verimli olmasını sağlıyoruz.

Verimsiz nakliye işlemleri, şirketinizin kârını önemli ölçüde azaltabilir. Taşımacılık, kullanıldığı mal veya hizmete doğrudan maliyeti temsil eden yüksek maliyetli bir faaliyettir. Yönetilmeyen bir durumda, nakliye maliyetleri, insan ve ekipmanın yetersiz kullanımı veya işletme maliyetlerinin zayıf kontrolü nedeniyle hızla artabilir.

Ulaşım Ağlarının ve Operasyonların Optimize Edilmesi

Tüm iş alanlarında olduğu gibi, minimumda tutulmaları için nakliye maliyetlerinin belirlenmesi ve aktif olarak yönetilmesi gerekir. Nakliye operasyonlarının tüm önemli yönlerini ele alan bir dizi girişim geliştirdik. Bunlar;

  • Rota Planlanlama: Farklı hizmet sağlayıcılara karşı özel araçların kullanımını optimize eden, kaynakların kullanımını en üst düzeye çıkarmak için kullanılan planlama, raporlama ve kontrol sisteminin gözden geçirilmesidir. Önemli bir gereklilik, ekonomik olmayan sevkiyatlarda araç göndermekten kaçınmak için mümkün olduğunda araç geri yüklemesini sağlamaktır.
  • Yakıt Yönetimi: Yakıt, nakliye maliyetlerinin üçte birini temsil eder. Yakıt kullanımını rota bazlı analiz etmek ve sürücüye günlük geri bildirim sağlamak, %5’e varan yakıt tasarrufu sağlayabilir.
  • Dış Kaynak Kullanımı: Hizmetin dış kaynaklardan düzenli olarak kullanıldığı durumlarda, oranları düşürmek ve üzerinde anlaşmaya varılan taşıma şart ve koşullarının yürürlükte olduğundan emin olmak için resmi bir “onaylı” ve “tercih edilen” yükleniciler sistemi göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Araç Servis Kontrolü: Tüm faturaların geçerli olmasını, sürücünün hatalı kullanımının erkenden tespit edilmesini ve araç garanti taleplerinin doğru bir şekilde geri alınmasını sağlamak için bakım ve servis harcamaları dikkatle izlenmeli ve kontrol edilmelidir.
  • Performans İzleme: Etkili performans izleme, sürücülerin üretkenliğini ve araçların eldeki işe uygun olup olmadığını belirlemeye yardımcı olacaktır. 
  • Araç Kaynağı: İş için doğru aracı seçmek işin sadece yarısıdır. Ayrıca, aracın sahiplik yönetimini belirleme ihtiyacı da önemlidir; doğrudan satın alma, kiralama, sözleşmeli kiralama veya bir bakım sözleşmesiyle desteklenme adımları izlenebilir.

İlgili çalışma başlıkları:

⁃  Depo Tasarımı Ve Yerleşimi
⁃  Depo İyileştirmeleri
⁃  Dağıtım Ağı Tasarımı Ve Modelleme

Son Projelerimiz
Starbucks Depolama Yönetimi ve Dağıtım Optimizasyon Projesi

Starbucks, küresel pazarda yüksek kaliteli kahve sunan lider bir marka…

Projeyi Görüntüle
Sudesan Depolama, Üretim Planlama ve Envanter Optimizasyon Danışmanlık Projesi

Sudesan, 1965 yılında kurulduğundan beri her geçen yıl ürün yelpazesini…

Projeyi Görüntüle
Sagaza Depo, Planlama ve Lojistik Sistem Geliştirme Projesi

Sagaza, Türk bir kadının moda tutkusundan doğan bir hikayedir. İspanya’nın…

Projeyi Görüntüle
John Galt Solution Tedarik Zinciri Planlama Çözümleri

Uçtan uca tedarik zinciri planlama çözümlerinin önde gelen sağlayıcılarından John…

Projeyi Görüntüle
Decathlon Tedarik Zinciri Danışmanlık Projesi

Poseidon Danışmanlık olarak Decathlon Türkiye’ye, depo operasyonlarında Depo Tasarımı ve…

Projeyi Görüntüle
Eczacıbaşı-Monrol, Tedarik Zinciri Yönetiminde CRM Uygulamaları

1985 yılında kurulan, 1995 yılında Bozluolçay ailesi (Bozlu Holding) tarafından…

Projeyi Görüntüle
Rebul Tedarik Zinciri Danışmanlık Projesi

Kozmetik üretimi ve perakende satış alanında 126 yıllık tecrübesi ile…

Projeyi Görüntüle
Tedarik Zinciri Yönetimi Danışmanlığı ve Dijital Dönüşüm Projesi

Türkiye’nin en büyük çiftçi kooperatiflerden Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin uluslararası…

Projeyi Görüntüle
Groupe PSA Yedek Parça Depo Konsolidasyon ve Depo Tasarım Projesi

Otomobil üreticisi ve mobilite sağlayıcısı Groupe PSA’nın Türkiye’deki temsilcisi Groupe…

Projeyi Görüntüle
Tedarik Zincirinde Dijital Dönüşüm Danışmanlık Projesi

Tedarik zincirinde, hammadde üreticisinden, son tüketiciye kadar hareket eden hammadde…

Projeyi Görüntüle