Arzum Dış Kaynak Kullanım İhalesi

Arzum Dış Kaynak Kullanım İhalesi

Türkiye’nin köklü markalarından, elektrikli ev aletleri sektörünün lider firması ARZUM, Poseidon Consulting ile devam dedi. Bu kapsamda ARZUM ile depolama ve tüm lojistik operasyonlarının dış kaynak seçimi konusunda maksimum müşteri memnuniyeti sağlama hedefi vizyonu doğrultusunda uzun yıllardır süren işbirliğine devam etme kararı aldı.

Arzum

Arzum firmasının temelleri, 1950’li yılların başlarında Kazım Kolbaşı, Kemal Kolbaşı ve İbrahim Kolbaşı tarafından atılmıştır. Ayrıca 1966’da yerli bir marka olarak piyasaya sürülmüştür. 50 yılı aşkın köklü tarihiyle Türkiye’de yüksek marka bilinirliğine ulaşmıştır. Ayrıca hane penetrasyonuna ulaşmış, başarısını kısa sürede uluslararası boyuta taşımıştır. 50 yılı aşkın yolculuğunda inovasyon ve tasarımı odağına alarak çıkardığı ürünlerle tüketicilerinin hayatlarına kolaylık sunmaktadır. Arzum, paydaşlarına en fazla değeri yaratmayı hedefleyen ödüllerle özdeşleşmiş, samimi, güvenilir bir marka olmuştur. Dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca eve ulaşan Arzum, global olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Depolama Operasyonları

Lojistik (sevkiyat), Tedarik Zinciri sürecinin önemli evrelerinden biri ve bazı işletmelerin ana damarları arasındadır. Lojistik sürecini doğru hesaplamak müşteri memnuniyetinden karlılığa kadar uzanan tüm işletme fonksiyonlarını olumlu etkileyen stratejik bir karar. Bu yüzden Lojistik Operasyon Planlama çalışmalarının eksiksiz biçimde yapılması büyük önem taşıyor.

Lojistik kavramı, sadece belli miktarda malın bir noktadan diğerine taşınması anlamına gelmiyor hiç şüphesiz. Aynı zamanda bu süreç içindeki tüm hareketliliği de kapsıyor. Depolama, sevkiyat, güvenlik, faturalama, satın alma, ödeme, vb. gibi süreçleri lojistik operasyon planlama kapsamında değerlendirebiliriz. Lojistik operasyonunuzu planlarken; kara, hava, deniz veya demir yolu lojistik türlerinden birini veya birkaçını birden kullanmak durumunda kalabilirsiniz Bu karar sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillenen bir karar olacaktır.

Lojistik operasyonlarınızı şirketiniz bünyesinde yapmak her zaman doğru bir seçenek değildir. Çünkü lojistik operasyonları için gereken makine, araç, teçhizat zorunlulukları uzun dönemde küçük ve orta ölçekli şirket yapıları için oldukça maliyetli olmaktadır. Bu tip sebeplerden temel faaliyetinizin dışında sayılabilecek lojistik operasyonlarınız için dış kaynak kullanımı yapılmalıdır. Bunu yaparak hem mali tasarruflar sağlanabilmektedir. Hem de iş performansı arttırılabilmektedir. Tedarik Zinciri Yönetimi Çözümleri ile farklı ölçekten işletmelerin doğru hareket etmesi önemlidir. Bu doğrultuda malzeme, bilgi ve para akışını entegre yöneterek, müşterilerine, doğru ürünü, doğru zamanda, doğru yerde ve doğru fiyata sunmak önemlidir.

Son Projelerimiz
Starbucks Depolama Yönetimi ve Dağıtım Optimizasyon Projesi

Starbucks, küresel pazarda yüksek kaliteli kahve sunan lider bir marka…

Projeyi Görüntüle
Sudesan Depolama, Üretim Planlama ve Envanter Optimizasyon Danışmanlık Projesi

Sudesan, 1965 yılında kurulduğundan beri her geçen yıl ürün yelpazesini…

Projeyi Görüntüle
Sagaza Depo, Planlama ve Lojistik Sistem Geliştirme Projesi

Sagaza, Türk bir kadının moda tutkusundan doğan bir hikayedir. İspanya’nın…

Projeyi Görüntüle
John Galt Solution Tedarik Zinciri Planlama Çözümleri

Uçtan uca tedarik zinciri planlama çözümlerinin önde gelen sağlayıcılarından John…

Projeyi Görüntüle
Decathlon Tedarik Zinciri Danışmanlık Projesi

Poseidon Danışmanlık olarak Decathlon Türkiye’ye, depo operasyonlarında Depo Tasarımı ve…

Projeyi Görüntüle
Eczacıbaşı-Monrol, Tedarik Zinciri Yönetiminde CRM Uygulamaları

1985 yılında kurulan, 1995 yılında Bozluolçay ailesi (Bozlu Holding) tarafından…

Projeyi Görüntüle
Rebul Tedarik Zinciri Danışmanlık Projesi

Kozmetik üretimi ve perakende satış alanında 126 yıllık tecrübesi ile…

Projeyi Görüntüle
Tedarik Zinciri Yönetimi Danışmanlığı ve Dijital Dönüşüm Projesi

Türkiye’nin en büyük çiftçi kooperatiflerden Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin uluslararası…

Projeyi Görüntüle
Groupe PSA Yedek Parça Depo Konsolidasyon ve Depo Tasarım Projesi

Otomobil üreticisi ve mobilite sağlayıcısı Groupe PSA’nın Türkiye’deki temsilcisi Groupe…

Projeyi Görüntüle
Tedarik Zincirinde Dijital Dönüşüm Danışmanlık Projesi

Tedarik zincirinde, hammadde üreticisinden, son tüketiciye kadar hareket eden hammadde…

Projeyi Görüntüle