İngiltere’de Lojistik Danışmanlık Hizmetleri

İngiltere’de Lojistik Danışmanlık Hizmetleri

İngiltere’de Lojistik Hizmetlere bakış

İngiltere’de Lojistik dağıtım hizmetlerinin sağlanmasından elde edilen gelir, endüstrinin entegre lojistik ve tedarik zincirlerine giderek daha fazla dahil olması sayesinde son on yılda istikrarlı bir şekilde artmıştır.

Müşterilerin sürekli olarak artan online siparişlerde yüksek standart beklentileri, katma değerli hizmetlere olan talep, dağıtım hizmetlerinden elde edilen geliri de artırmaktadır. Örneğin, yerel dil etiketlemesi ve kalite kontrol gib işlemler, fabrikalar veya limanlardan ziyade depolarda gerçekleştirilmektedir. İngiltere’de dağıtım hizmetlerine geçiş, bazı depolama hizmeti sağlayıcılarının değer katmalarını ve gelirlerini artırmalarını sağlamıştır. Ancak bu, maliyetli sistem geliştirmeleri ve yeni teknolojiler sayesinde olmuştur. En karmaşık dağıtım hizmetleri, müşterilerin tedarik zinciri ihtiyaçlarına uyum sağlayan teknolojiye yatırım yapmak için güvenliği sağlayan büyük müşteriler ve operatörler arasındaki uzun süreli sözleşmelerden gelişmiştir.

COVID-19 (koronavirüs) salgını online alışverişe büyük bir kaymaya neden olduğundan, dağıtım hizmetlerinin son beş yıllık dönemin ikinci yarısında önemli ölçüde daha yüksek bir gelir oranını oluşturması beklenmektedir. İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi’nden alınan verilere göre, 2020’de online satışlar toplam perakende satışların %28’ini oluştururken, e-ticaret penetrasyon oranları Ocak 2020’de %20 iken Ocak 2021’de %38’lik yeni bir zirveye ulaşmıştır.

O zamandan beri penetrasyon oranları geri düştü, ancak raporlara göre Haziran 2022’de %25 ile pandemi öncesi seviyelerin üzerinde kalmıştır. E-ticaretin 2022-23’te yüksek kalması ve gelirin %51’ini oluşturması beklenen dağıtım hizmetlerinin kullanımını artırması beklenmektedir.

Lojistik Danışmanlık Hizmetleri Satın alma

Lojistik hizmetlerin alınması için gerekli hizmet sağlayıcıların araştırmalarının yapılması ve tüm lojistik faaliyetlerin planlamasının zorluğu, özellikle İngiltere pazarına yeni girecek firmaları  bu konuda danışmanlık alınmasına yöneltmektedir.

Lojistik ve tedarik zincir danışmanlığı hizmeti veren firmaların tecrübeleri bu alandaki riskleri ve maliyetleri minimize edecek şekilde firmanıza değer katabilir.

İngiltere’de lojistik danışmanlık hizmetleri için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bunlar arasında aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

  1. İnternet araştırması yapın: İnternet üzerinden İngiltere’de bulunan lojistik danışmanlık firmalarını araştırarak, hizmetleri, referansları, müşteri yorumları ve fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  2. İşletme ağınızı kullanın: İşletme ağınızda bulunan lojistik danışmanlık hizmeti sağlayan kişilerle iletişime geçerek, öneri ve tavsiyelerini alabilirsiniz.
  3. İşletme odaklı etkinliklere katılın: İşletme odaklı etkinliklere katılarak, lojistik danışmanlık firmalarıyla tanışabilir ve işletmeniz için uygun olan hizmetleri öğrenebilirsiniz.
  4. Ticaret odaları ve lojistik dernekleri: İngiltere’deki ticaret odaları ve lojistik dernekleri gibi kurumlar aracılığıyla, lojistik danışmanlık hizmeti sağlayan firmalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  5. İngiltere lojistik danışmanlık şirketleri: İngiltere’deki profesyonel danışmanlık şirketleri aracılığıyla, lojistik danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
Son Projelerimiz
Starbucks Depolama Yönetimi ve Dağıtım Optimizasyon Projesi

Starbucks, küresel pazarda yüksek kaliteli kahve sunan lider bir marka…

Projeyi Görüntüle
Sudesan Depolama, Üretim Planlama ve Envanter Optimizasyon Danışmanlık Projesi

Sudesan, 1965 yılında kurulduğundan beri her geçen yıl ürün yelpazesini…

Projeyi Görüntüle
Sagaza Depo, Planlama ve Lojistik Sistem Geliştirme Projesi

Sagaza, Türk bir kadının moda tutkusundan doğan bir hikayedir. İspanya’nın…

Projeyi Görüntüle
John Galt Solution Tedarik Zinciri Planlama Çözümleri

Uçtan uca tedarik zinciri planlama çözümlerinin önde gelen sağlayıcılarından John…

Projeyi Görüntüle
Decathlon Tedarik Zinciri Danışmanlık Projesi

Poseidon Danışmanlık olarak Decathlon Türkiye’ye, depo operasyonlarında Depo Tasarımı ve…

Projeyi Görüntüle
Eczacıbaşı-Monrol, Tedarik Zinciri Yönetiminde CRM Uygulamaları

1985 yılında kurulan, 1995 yılında Bozluolçay ailesi (Bozlu Holding) tarafından…

Projeyi Görüntüle
Rebul Tedarik Zinciri Danışmanlık Projesi

Kozmetik üretimi ve perakende satış alanında 126 yıllık tecrübesi ile…

Projeyi Görüntüle
Tedarik Zinciri Yönetimi Danışmanlığı ve Dijital Dönüşüm Projesi

Türkiye’nin en büyük çiftçi kooperatiflerden Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin uluslararası…

Projeyi Görüntüle
Groupe PSA Yedek Parça Depo Konsolidasyon ve Depo Tasarım Projesi

Otomobil üreticisi ve mobilite sağlayıcısı Groupe PSA’nın Türkiye’deki temsilcisi Groupe…

Projeyi Görüntüle
Tedarik Zincirinde Dijital Dönüşüm Danışmanlık Projesi

Tedarik zincirinde, hammadde üreticisinden, son tüketiciye kadar hareket eden hammadde…

Projeyi Görüntüle