Tedarik Zinciri Yatırımını Teşvik Eden Yenilikler ve Müşteri Beklentisi

Tedarik Zinciri Yatırımını Teşvik Eden Yenilikler ve Müşteri Beklentisi

JDA Software ve KPMG LLP’den tedarik zinciri yöneticileriyle yapılan ortak bir anket, perakendeciler tedarik zincirlerinde müşteri beklentilerine ayak uydurabilmek için yatırıma yönelirken, üreticilerin önceliğinin çeviklik ve inovasyonun yatırım yapmaya yöneldiklerini göstermiştir.

Incisiv tarafından yürütülen 2018 Sayılı Dijital Tedarik Zinciri Yürütme Araştırması ise, üreticilerin ve perakendecilerin ortak noktasını ortaya koydu: Yarıdan fazlası, dijital tedarik zinciri yatırımlarında temel motivasyon olarak gerçek zamanlı ürün görünürlüğüne olan ihtiyacı öne çıkardı.

2018 Dijital Tedarik Zinciri Yürütme Araştırması, perakendecilerin ve üreticilerin pazardaki hızı iyileştirmek ve karlı bir şekilde üstün bir müşteri deneyimi sunmak için yenilikçi teknolojileri ve stratejik ittifakları nasıl kullandıklarını özetliyor.

Ankette, her iki perakendeci (%57) ve üreticiden (%50) birinin, yatırımın en üst sebebi olarak gerçek zamanlı ürün görünürlüğü olduğunu söylemiştir.

Bilişsel / tahmine dayalı analitikler, tahminleme, araç rotalama ve stok optimizasyonu dahil olmak üzere tedarik zincirinin tüm kısımlarını etkileme yeteneği nedeniyle yöneticiler tarafından en güçlü teknoloji olarak görülmektedir.

Üreticiler, en yenilikçi teknolojiler olarak blockchain ve otonom araçları görüyor, şirketlerin yarısı önümüzdeki 24 ay içinde bunları test etmek için planlama yaptı.

Perakendeciler müşteri beklentilerini aşarak başarılı olurken, birçoğu net bir entegre stratejiden yoksun oldukları için geride kalıyor. Perakendeciler için en önemli engeller arasında yönetim desteği eksikliği (%70), sınırlı BT bütçesi (% 60) ve entegre bir strateji olmaması (%30) bulunuyor.

Bu yazı supplychaindigital.com adresinde James Henderson yazısından derlenmiştir.

Son Projelerimiz
Tedarik Zinciri Yönetimi Eğitimi

İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülen…

Projeyi Görüntüle
Arzum Dış Kaynak Kullanım İhalesi

Türkiye’nin köklü markalarından, elektrikli ev aletleri sektörünün lider firması ARZUM,…

Projeyi Görüntüle