UMUR

UMUR

Basım, Kağıt ve Kırtasiye alanında 32 yıllık tecrübesi ile Türkiye’nin sektöründe en büyük kuruluşu olan UMUR, Poseidon Consulting ile Tedarik Zinciri Optimizasyonu projesini başlattı.

Umur Şirketler Grubu

Dudullu OSB, Gebze OSB, Çerkezköy’deki 130 bin m2 üretim ve depolama alanı bulunmaktadır. Ayrıca, 230 makinelik üretim parkı vardır. Bununla beraber 600 personeliyle, geniş satış ve dağıtım ağı sağlamaktadır. UMUR Türkiye’nin 81 ilinde ve 5 kıtaya yayılan 50 ülkedeki müşterilerine hizmet vermektedir. UMUR, bu proje ile Poseidon’nun küresel tedarik zinciri’ndeki bilgi birikimi doğrultusunda lojistik network yapılanmasını en üst seviyede kullanmayı hedeflemektedir.

Tedarik Zinciri Optimizasyonu

Tedarik zinciri optimizasyonu, bir tedarik ağında verimliliği ve performansı artırmaya yarar. Bunun için yapay zeka ve Nesnelerin İnterneti gibi kaynakların en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. Kuruluşların tedarik zincirleri, başarılı müşteri deneyimleri için büyük önem taşıyan kritik bir iş sürecidir. Yüksek performanslı bir tedarik zinciri, iş verimliliği ve yanıt verebilirliği sağlar. Böylece müşteriler, hem kuruluş için kârlı olacak hem de tedarik zinciri sürdürülebilirliğine katkıda bulunacaktır. Bu şekilde istediklerini istedikleri zamanda ve yerde elde ederler.

Başarılı bir tedarik zinciri optimizasyonu sürecinde gerçekleşen üç aşama bulunmaktadır.

  • Tedarik zinciri tasarımı: Depo tesislerinin nerede konumlandırıldığı önemlidir. Ayrıca bunlar arasında ürün akışının nasıl gerçekleştiği gibi ağ tasarımı süreçleri ile talep tahmini yapılmalıdır. Sonrasında arz oluşturulması ve üretim operasyonlarının planlanması ve zamanlanması gibi stratejik hedefleri açıklar.
  • Tedarik zinciri planlaması: Tedarikçiden müşterilere mal, hizmet ve bilgi tesliminin optimize edilmektedir. Arz ve talebin dengelenmesi için stratejik bir tedarik zinciri devreye alma planını oluşturulmalıdır. Stok planlamasını ve varlıkların koordinasyonunu içerir.
  • Tedarik zinciri yürütme: Yürütme odaklı uygulamalar ve sistemler üzerinde durur. Depo ve stok yönetimi, nakliye yönetimi, küresel ticaret yönetimi ile gerçek zamanlı karar desteği, tedarik zinciri görünürlüğü ve sipariş yönetimi sistemleri gibi diğer yürütme uygulamaları.

Dünyada iyi performansa ulaşmada gerekli olan tedarik zinciri planlaması için teknoloji tek başına yeterli değildir. Planlama sürecine ve teknolojinin bu süreçleri nasıl desteklediğine odaklanılmalıdır. Ayrıca faydaların elde edilebilmesi ve sürdürülebilmesi için çözümün organizasyonel bileşenleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Satış ve Operasyon Planlama (S&OP), “yeni ve mevcut ürünler için müşteri odaklı pazarlama planları ile tedarik zinciri yönetiminin entegre edilmesi sayesinde sürekli olarak rekabet avantajı elde etmek için operasyonların stratejik olarak yönlendirilmesi yeteneğini sağlayan bir süreçtir. Bu süreç, bütün iş planlarını tek bir plan kümesi olarak bir araya getirmektedir

Son Projelerimiz
Starbucks Depolama Yönetimi ve Dağıtım Optimizasyon Projesi

Starbucks, küresel pazarda yüksek kaliteli kahve sunan lider bir marka…

Projeyi Görüntüle
Sudesan Depolama, Üretim Planlama ve Envanter Optimizasyon Danışmanlık Projesi

Sudesan, 1965 yılında kurulduğundan beri her geçen yıl ürün yelpazesini…

Projeyi Görüntüle
Sagaza Depo, Planlama ve Lojistik Sistem Geliştirme Projesi

Sagaza, Türk bir kadının moda tutkusundan doğan bir hikayedir. İspanya’nın…

Projeyi Görüntüle
John Galt Solution Tedarik Zinciri Planlama Çözümleri

Uçtan uca tedarik zinciri planlama çözümlerinin önde gelen sağlayıcılarından John…

Projeyi Görüntüle
Decathlon Tedarik Zinciri Danışmanlık Projesi

Poseidon Danışmanlık olarak Decathlon Türkiye’ye, depo operasyonlarında Depo Tasarımı ve…

Projeyi Görüntüle
Eczacıbaşı-Monrol, Tedarik Zinciri Yönetiminde CRM Uygulamaları

1985 yılında kurulan, 1995 yılında Bozluolçay ailesi (Bozlu Holding) tarafından…

Projeyi Görüntüle
Rebul Tedarik Zinciri Danışmanlık Projesi

Kozmetik üretimi ve perakende satış alanında 126 yıllık tecrübesi ile…

Projeyi Görüntüle
Tedarik Zinciri Yönetimi Danışmanlığı ve Dijital Dönüşüm Projesi

Türkiye’nin en büyük çiftçi kooperatiflerden Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin uluslararası…

Projeyi Görüntüle
Groupe PSA Yedek Parça Depo Konsolidasyon ve Depo Tasarım Projesi

Otomobil üreticisi ve mobilite sağlayıcısı Groupe PSA’nın Türkiye’deki temsilcisi Groupe…

Projeyi Görüntüle
Tedarik Zincirinde Dijital Dönüşüm Danışmanlık Projesi

Tedarik zincirinde, hammadde üreticisinden, son tüketiciye kadar hareket eden hammadde…

Projeyi Görüntüle